افزونه دانلود به ازای پرداخت آرین پال برای وردپرس

5/5 - (5 امتیاز)

این روزها کسب و کارهای فراوانی در فضای اینترنت به وجود آمده‌اند. به همین دلیل داشتن یک سیستم پرداخت آنلاین برای چنین سایت‌هایی ضروری به نظر می‌رسد. از آنجایی که دریافت درگاه مستقیم بانکی چندان کار ساده‌ای نیست و نیاز به مدارک و تاییدیه‌های زمان‌بری دارد، سایت‌هایی به وجود آمده‌اند که هدف‌شان کاهش پیچیدگی‌های موجود و گسترش فضای کسب و کار اینترنتی است. این سایت‌ها نوعی درگاه واسطه هستند که بدون نیاز به داشتن مجوزهای خاص، و تنها در خانه خودتان می‌توانید درگاه پرداخت آنلاین اختصاصی داشته باشید. یکی از معتبرترین سایت‌های درگاه واسط موجود، سایت آرین پال (پارس پال سابق) است.
http://arianpal.com/

آرین پال

اگر در سایت‌تان محصولاتی دارید که به صورت فایل هستند، نیاز به افزونه‌ای خواهید داشت که بلافاصله پس از پرداخت اینترنتی هزینه، لینک دانلود فایل را برای کاربر نمایش دهد. افزونه‌های گوناگونی برای درگاه‌های گوناگون وجود دارد. اما در این نوشته می‌خواهیم به معرفی و آموزش افزونه دانلود به ازای پرداخت آنلاین آرین پال برای وردپرس بپردازیم.

ویژگی‌های افزونه دانلود به ازای پرداخت آرین پال

این افزونه یکی از کامل‌ترین افزونه‌های موجود در این زمینه می‌باشد. از ویژگی‌های آن به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

 1. امکان اضافه کردن فایل از طریق آپلود، فایل‌های موجود در وردپرس و یا لینکی خارجی
 2. تعیین تعداد فایل‌های موجود و بستن دکمه خرید پس از اتمام فایل‌ها
 3. تعیین لایسنس برای فایل‌ها
 4. ارسال ایمیل پس از خرید موفق یا ناموفق همراه با متن دلخواه
 5. امکان تعیین مسیر دانلود از سایت دیگر (هاست دانلود)
 6. امکان تعیین نمایش لینک دانلود پس از پرداخت
 7. امکان تعیین دریافت شماره تماس از پرداخت کننده
 8. اصلاح لینک دانلود در متن ایمیل
 9. سازگاری با تمامی نسخه های MYSQL

آموزش افزونه دانلود به ازای پرداخت آرین پال

ابتدا افزونه را از اینجا دانلود نموده سپس نصب و فعال نمایید.

در مرحله بعد، از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس به مسیر فروش فایل آرین پال » تنظیمات بروید.

در اینجا ابتدا باید شناسه درگاه (Merchant ID) و کلمه عبور درگاه (Password) را از سایت آرین پال دریافت کرده و در قسمت تنظیمات وارد نمایید.

برای دریافت شناسه درگاه و کلمه عبور درگاه، به پنل کاربری آرین پال خود بروید و از منوی بالای صفحه، روی دکمه خدمات پرداخت کلیک کرده و از منوی باز شده روی لینک درگاه های پرداخت من کلیک کنید.

دانلود به ازای پرداخت آرین پال

سپس در صفحه باز شده روی دکمه درخواست درگاه پرداخت کلیک نمایید.

وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید اطلاعات خود را وارد کرده و روی دکمه ثبت درخواست کلیک کنید. بعد از انجام اینکار منتظر بمانید تا اطلاعات‌تان توسط کارشناسان آرین پال تایید شده و شناسه درگاه پرداخت و کلمه عبور درگاه را برایتان بفرستد.

پس از دریافت اطلاعات درگاه، از صفحه تنظیمات افزونه‌، این اطلاعات را در قسمت تنظیمات درگاه پرداخت آرین پال وارد نمایید.

افزونه دانلود به ازای پرداخت آرین پال

در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

در همین صفحه تنظیمات، مواردی که در قسمت تنظیمات اصلی وجود دارند را طبق سلیقه و نیاز خودتان تکمیل نمایید.

اضافه کردن فایل برای فروش

از منوی سمت راست پیشخوان وردپرس به مسیر فروش فایل آرین پال » اضافه کردن فایل بروید.

صفحه ای به شکل زیر می‌بینید:

افزونه دانلود به ازای پرداخت آرین پال

در این صفحه، ابتدا عنوان فایل‌تان را وارد کنید. در صورتی که عنوانی انتخاب نکنید، از نام فایل برای قسمت عنوان استفاده می‌شود.

در مرحله بعد باید فایل‌تان را اضافه کنید. برای اضافه کردن فایل سه راه دارید. بارگزاری فایل، انتخاب از فایل‌های موجود (که قبلا آپلود کرده بودید) و لینک به یک فایل خارجی.

در صورتی که می‌خواهید فایل جدیدی آپلود کنید، در تب بارگزاری فایل آن را اضافه نمایید. اگر قبلا فایلی را اضافه کرده بودید و می‌خواهید همان را دوباره و با مشخصات دیگری اضافه کنید، به تب انتخاب از فایل ها موجود بروید و فایل مورد نظرتان را انتخاب نمایید. اگر هم قصد اضافه کردن لینک دانلود فایلی خارج از سایت خودتان را دارید، به تب لینک به فایل رفته و لینک آن فایل را وارد کنید.

در مرحله بعد، باید مبلغ خرید فایل را وارد کنید. در قسمت مبلغ، مقدار مورد نظرتان را وارد کرده و از منوی کشویی موجود، واحد تومان یا ریال را به دلخواه انتخاب کنید.

در قسمت بعدی این بخش، یعنی تعداد موجود، می‌توانید محدودیت برای خرید فایل در نظر بگیرید. مثلا اگر مقدار 5 را وارد کنید، سیستم به طور خودکار بعد از 5 بار خریده شدن فایل، دکمه خرید را غیرفعال می‌کند. اگر مقدار 0 وارد شده باشد، محدودیتی در تعداد خرید وجود نخواهد داشت.

در نهایت اگر فایلی که می‌فروشید، دارای لایسنس می‌باشد، در قسمت مسیر دریافت لایسنس یک آدرس را مشخص کنید تا بعد از پرداخت موفق، اطلاعاتی که در این آدرس وجود دارد به عنوان لایسنس در ایمیل خرید موفق نمایش داده شود.

بعد از انجام تنظیمات فوق، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

در این مرحله وارد صفحه‌ای می‌شوید که فایل‌های شما در آن قرار دارد. صفحه‌ای به شکل زیر:

افزونه درگاه پرداخت آرین پال

در این صفحه، جلوی هر فایل یک شُرت‌کد (کد کوتاه) می‌بینید. زمانی که می‌خواهید فایل را برای خرید در سایتتان قرار دهید، کافیست شرت کد فایل مربوطه را درون مطلب یا برگه دلخواه‌تان قرار دهید.

به طور مثال اگر در یک مطلب به معرفی محصول‌تان (همان فایل قابل فروش) پرداخته‌اید، می‌توانید در انتهای مطلب، شرت کد آن فایل را قرار دهید. با اینکار یک دکمه خرید به انتهای مطلب اضافه می‌شود. کاربر با کلیک روی این دکمه، وارد صفحه پرداخت شده و پس از پرداخت اینترنتی هزینه، لینک دانلود را دریافت می‌کند.

افزونه فروش فایل آرین پال

نتیجه مثال بالا به صورت زیر است:

افزونه فروش فایل آرین پال

البته شما می‌توانید شکل دکمه خرید را طبق سلیقه خودتان تغییر دهید. برای اینکار به بخش فروش فایل آرین پال » تنظیمات بروید. در قسمت نوع کلید خرید، سه طرح مختلف به صورت پیش‌فرض وجود دارد. اگر از آنها خوشتان نیامد، می‌توانید گزینه کلید سفارشی را فعال کرده و عکس دکمه دلخواه‌تان را آپلود کنید.

افزونه فروش فایل آرین پال

در تصویر بالا یک قسمت با نام گزینه‌ها می‌بینید. در این قسمت اگر تیک گزینه دریافت شماره تلفن همراه کاربر را بزنید، کاربر پس از کلیک روی دکمه خرید، باید شماره تلفنش را نیز وارد کند. همچنین اگر تیک گزینه نمایش لینک دانلود پایان خرید را بزنید، لینک دانلود در انتهای خرید به کاربر نمایش داده می‌شود. این گزینه را فعال کنید.

ساخت لینک دانلود فایل به صورت دستی

در حالت عادی، فقط برای کاربرانی که عملیات پرداخت را انجام داده باشند، لینک دانلود فایل تولید می‌شود. کاربر مذکور، بعد از خرید، لینک دانلود خودش را دریافت می‌کند و فقط او می‌تواند با آن لینک دانلود کند. اما اگر بخواهید یک لینک دانلود به صورت دستی برای شخص خاصی ایجاد کنید، می‌توانید به مسیر فروش فایل آرین پال » اضافه کردن لینک بروید. در صفحه باز شده فایل مورد نظر را انتخاب کنید و در فیلد بعدی، آدرس ایمیل شخصی که میخواهید لینک برایش فرستاده شود را وارد کنید.

با کلیک روی دکمه ذخیره اطلاعات لینک دانلود تولید شده و برای کاربر فرستاده می‌شود.

امیدواریم آموزش استفاده از افزونه دانلود به ازای پرداخت هزینه آرین پال، برای شما مفید واقع شده باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

کانال تلگرام ماندگار وب

 1. جواد

  با سلام و درود فراوان
  وقت بخیر
  با تشکر از اموزش خوبتون
  من یه مشکلی با این افزونه دارم

  بعد از ساخت ساخت، وقتی کد رو داخل مطلب یا برگه ای قرار میدم دکمه خرید ایجاد نمیشه و به همون شکل کد نشون داده میشه .
  چیکار کنم .

  یه مورد دیگه ای هم هست اینکه میخام فیلم اموزشی تو سایتم قرار بدم ابیته به این صورت باشه که وقتی کاربر خرید رو انجام میده ، به صفحه مورد نظر برگرده و فیلم براش باز بشه .
  با چه افزونه ای این کارو کنم ؟

  از افزونه های عضویت ویژه نمیخام استفاده کنم

  با تشکر

  1. امیر خلجی مهر

   با درود
   در سایت آرین پال افزونه‌های دیگری نیز برای وردپرس وجود دارند و حتما با جستجو در میان افزونه‌های موجود به نتیجه خواهید رسید.

 2. محمدی

  سلام ببخشید توی وبلاگ از چه قسمتی و چجوری این کد رو وارد کنیم که بصورت لینک نمایش داده بشه نه یک نوشته ی ساده ؟ ممنون از راهنمایی تون

 3. مهران

  سلام
  من چطور می تونم اعتماد کنم؟
  پرداخت از طریق کدام درگاه هست؟
  بعد ایا شما هم به ازای هرپرداخت
  پولی دریافت می کنید؟

  1. امیر خلجی مهر

   درود.

   همه درگاه‌ها باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشند برای فعالیت که آرین پال نیز دارد.
   خیر ما تنها معرفی کرده‌ایم.

 4. اسماعیل

  سلام
  بعد از چه مدت هزینه به حساب ما واریز می شود.
  آیا برای انتقال هزینه به حساب ما حداقل تعریف شده یعنی می گویید مثلا باید ۵۰۰۰۰ تومان خرید کرده باشند تا ما آن را به حساب شما واریز کنین؟

دیدگاه خود را بنویسید

ماندگار وب - 1400