تبدیل خودکار آدرس‌ها و ایمیل‌ها به لینک‌های قابل کلیک در وردپرس

5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما هم از آن دسته کاربرانی باشید که بنا به دلایل مختلف در نوشته‌های خود از لینک دادن به نوشته‌ها، آدرس‌ها و ایمیل‌های موجود در نوشته‌ها خودداری می‌کردید. برای نمونه در نوشته‌ی خود بدون اینکه برای آدرسی همانند mandegarweb.com و یا wp@mandegarweb.com پیوندی را مشخص کنید آن‌را بصورت متن خالی و بدون پیوند در نوشته می‌گذاشتید، اما در حال حاضر با وجود اینکه تعداد زیادی از نوشته‌های آدرس دار شما بدون پیوند در لیست نوشته‌های شما ذخیره شده‌اند به فکر آن هستید که از طریقی بدون آنکه نیاز داشته باشید وقت خود را برای ویرایش آن نوشته‌ها بگذارید تمامی آدرس‌های موجود در آن نوشته‌ها را اعم از آدرس سایت‌ها و یا ایمیل‌ها بصورت خودکار لینک دار کنید و بدون ویرایش هیچ نوشته‌ای آن آدرس‌ها را که پیش‌تر هیچ مقصدی برای آنها مشخص نشده بود را قابل کلیک کنید.

لینک دار کردن آدرس ها در وردپرس

برای انجام این کار تنها کافیست فایل functions.php موجود در ریشه‌ی پوسته وردپرس را باز کرده و دستور زیر را در آن وارد کنید (خواهشمندیم پیش از ایجاد هر تغییری در فایل فانکشن از آن نسخه‌ی پشتیبان تهیه نمایید تا در صورت بروز خطا آنرا به حالت اول بازگردانید):

add_filter('the_content', 'make_clickable');
add_filter('the_excerpt', 'make_clickable');

بعد از اضافه کردن خط بالا به فایل فانکشن پوسته وردپرس خود و ذخیره‌ی آن قابلیت اضافه کردن خودکار لینک به آدرس‌های شما در وردپرس فعال خواهد شد و بدون نیاز به هیچ ویرایشی در نوشته‌های پیشین شما، تمامی آدرس‌ها بصورت خودکار لینک‌دار خواهند شد.

امیدوارم اگر شما هم با چنین مشکلی روبرو بودید این نوشته از وبلاگ ماندگار وب مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

کانال تلگرام ماندگار وب

 1. میلاد

  با سلام و ممنون از مطلب خوبتون، آیا راهی هست که بعضی از اسامی هم به صورت اتوماتیک لینک دار بشن؟ مثلا هروقت تو متن اسم میلاد اومد به یه آدرس لینک بشه؟

  1. امیر خلجی مهر

   درود
   بله امکانش هست فکر میکنم برای اینکار افزونه هم وجود داشته باشه
   اگه عجله دارید باید تو انجمن مطرح کنید و اگه نه تو هفته های آینده آموزشش رو تهیه میکنیم

دیدگاه خود را بنویسید

ماندگار وب - 1400