آموزش ارسال مطلب از طریق ایمیل در وردپرس

5/5 - (1 امتیاز)

آموزش ارسال مطلب از طریق ایمیل در وردپرس

شاید شما بخواهید که برای وب‌سایت خود مطلبی ارسال کنید اما زمان کافی ندارید یا نمی‌توانید به پیشخوان وردپرس سایت خود بروید. بسیار آسان است، شما می‌توانید از طریق ایمیل خود برای سایت‌تان مطلب ارسال کنید یعنی شما از هر نقطه بدون ورود به سایت خود مطالب‌تان را افزایش دهید شما فقط نیاز به یک ایمیل دارید، این یک راه خوب و بسیار سریع است زیرا شما می‌توانید حتی با موبایل خود نیز مطالب‌تان را ارسال کنید.

اما چگونه این کار را انجام دهیم؟ راه‌های مختلفی در این زمینه است بیایید باهم نگاهی بیندازیم.

ارسال از طریق کد

این قابلیت باعث می‌شود که شما فقط با داشتن یک ایمیل بتوانید به سایت وردپرسی خود مطالب‌تان را ارسال کنید. ایمیل شما باید دسترسی به POP3 را داشته باشد و مطالب شما در یک دسته پیش‌فرض قرار گیرد. پلاگین‌های زیادی در این زمینه وجود دارن اما اگر شما می‌خواهید که این روش سریع انجام گیرد باید از کدها استفاده کنید.

برای این کار باید کد زیر را به فایل functions.php قالب وردپرس خود اضافه کنید. این کد هر 15 دقیقه یکبار ایمیل شما را چک می‌کند.

add_action( 'shutdown', 'retrieve_post_via_mail' );
function retrieve_post_via_mail() {
flush(); // Display the page before the mail fetching begins
if ( get_transient( 'retrieve_post_via_mail' ) ) {
return; // The mail has been checked recently; don't check again
} else { // The mail has not been checked in more than 15 minutes
do_action( 'wp-mail.php' );
set_transient( 'retrieve_post_via_mail', 1, 15 * MINUTE_IN_SECONDS ); // check again in 15 minutes.
}
}

شما می‌توانید عدد 15 را به هر عدد مورد نظری تغییر دهید.

ارسال از طریق پلاگین Jetpack

How-to-Use-the-WordPress-Post-by-Email-Feature-Jetpack

یکی از را ه‌های ساده ارسال مطلب از طریق ایمیل استفاده از پلاگین Jetpack است. Jetpack پلاگینی است که در آن چندین افزونه مورد نیاز همه کاربران وردپرس قرار گرفته شده که یکی از این‌ها ارسال مطلب از طریق یک ایمیل مخفی است.
شما می‌توانید حتی در ایمیل خود کدهای HTML را به کار ببرید، زیرا این افزونه کدها را به نمایش دیداری تبدیل می‌کند. شما می‌توانید حتی از شورت کدها برای حذف هرگونه امضا در زیر ایمیل خود استفاده کنید.
حتی می‌توانید فایل‌هایی را در نوشته خود پیوست کنید، استفاده از این افزونه بسیار راحت است ولی یک تیم چند نفره نمی‌تواند از آن استفاده کند زیرا نوشته‌ها را به نام ادمین سایت می‌زند.
این افزونه تنها یک شبکه اجتماعی را برای اشتراک گذاری قبول می‌کند اما شما با استفاده از شورت کدها می‌توانید چندین شبکه اجتماعی به آن بیفزایید. به هر حال افزونه خوبیست زیرا کسی نمی‌فهمد که مطالب شما از یک ایمیل فرستاده می‌شود.

ارسال از طریق پلاگین Postie

How-to-Use-the-WordPress-Post-by-Email-Feature-Postie

این افزونه بسیار خوب و رایگان به شما اجازه می‌دهد تا مطالب خود را با امکانات زیادی از طریق ایمیل ارسال کنید، مانند انتخاب دسته مطالب، برچسب، کنترل دیدگاه، حذف هدر، HTML و…

این افزونه امکانات بسیاری را برای شما فراهم می‌کند، هم‌چنین بسیار روان و ساده است. شما می‌توانید برای هر مطلب تصویر مورد نظر را انتخاب کنید. شما می‌توانید انتخاب کنید که مطالب هر 5،10،15،30،هفته،ماه یا روز ارسال شود که خیلی مهم است. شما می‌توانید از ایمیل‌های POP3 یا IMAP استفاده کنید همچنین این افزونه از پورتکل SSL نیز پشتیبانی می‌کند.

ارسال از طریق پلاگین Post By Email

How-to-Use-the-WordPress-Post-by-Email-Feature-Post-by-Email

این افزونه، افزونه خوبیست اما هنوز در نسخه بتا است و به نظر امنیت بالایی نداشته باشد و سازگاریش خوب نباشد اما تا به حال مشکلی نداشته. این افزونه نیز مانند افزونه‌های بالاست و فقط نیاز به یک ایمیل دارد.

البته حتما ایمیل انتخاب شده شما محفوظ و سری باشد که امنیت سایتتان به خطر نیفتد، هرگز با این ایمیل در جایی ثبت‌نام نکنید و فقط در کامپیوتر خودتان لوگین شوید.

امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

کانال تلگرام ماندگار وب

 1. hosein

  سلام
  با سلام و عرض ادب
  سایت خبری تحلیلی ایران افکت (اثر ایران) توسط یکی از کارشناسان ما در ورد پرس ساخته شده و خوب جلو می رود و به همکاری شما نیاز دارد و متقابلا می تواند به شما در ارتقا و تعالی تا آنجا که می تواند کمک کند. همکاری اصل بقا است.
  مسول سایت خبری تحلیلی ایران افکت حسین محمدی

 2. حمیدرضا مهاجرانی

  باسلام واحترام:
  وقتی درپنل مدیریت سایت وردپرس، افزونه ریکپچا رافعال نمودم، متاسفانه اطلاعات گوگل رکپچا را به اشتباه وارد کردم ودرنتیجه پس ازخروج اتوماتیک ازوردپرس، دیگرامکان تایید ریکپچاوجودنداردوپیام ERROR for site owner: Invalid site key رادرداخل باکس رکپچا می دهد.الان چکاربایدبکنم؟

  1. امیر خلجی مهر

   درود به شما جناب مهاجرانی.
   شوربختانه بنده تجربه‌ای در این زمینه ندارم اما قطعا افزونه‌های دیگری نیز برای انجام این‌کار وجود دارند و می‌توانید آن‌ها را بکار بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

ماندگار وب - 1400