مخفی کردن نوار ابزار مدیریت وردپرس برای کاربران وارد شده

آیا تا به‌حال به این فکر افتاده‎اید که نوار ابزار مدیریت وردپرس را از دیدِ کاربران وارد شده (لاگین شده) خود در وردپرس پنهان کنید؟ در این نوشته از وبلاگ هاستینگ ماندگار وب که برای کاربران عزیز، آماده کرده‌ایم به این موضوع می‌پردازیم.

مخفی کردن نوار ابزار مدیریت وردپرس

در نوشته پیش‌رو شما قادر خواهید بود که نوار ابزار وردپرس را از دید کاربران وردپرسی خود بر اساس نقش‌ها و طبقه‌بندی‌ها در سایت مخفی کنید. اول از همه شما می‌توانید نوار ابزار را در تمام صفحات وب‌سایت وردپرسی خود از دید همه کاربران با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php  قالب وردپرس خود پنهان کنید.
show_admin_bar( false );
در قسمت false به نوار ابزار وردپرس دستور می‌دهیم که غیرفعال و پنهان شود. هم‌چنین می‌توانید با جایگزین کردن true با false دوباره به حالت قبلی بازگردید و نوار ابزار وردپرس نمایان شود. کد مربوطه نوار ابزار را برای تمامی نقش‌ها شامل (کاربران، ویرایشگران، نویسندگان و…) پنهان می‌کند. اما حال می‌خواهید که نوار ابزار وردپرس فقط برای کاربران مخفی شود، پس بجای کد بالا باید کد زیر را به فایل functions.php خود اضافه کنید. (پیشنهاد می‌کنیم از فایل فانکشن پوسته وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید)
if ( ! current_user_can( 'remove_users' ) ) {
show_admin_bar( false );
}

برای تماشای دیگر نقش‌ها در وردپرس روی این لینک کلیک کنید.

در دستور بالا به وردپرس می‌گوییم که نوار ابزار وردپرس را فقط برای کاربران معمولی مخفی کن. به همین راحتی!


کانال تلگرام ماندگار وب

  1. حسین قاسمی

    سلام ، بابت مطلب خوبتون ممنونم

دیدگاه خود را بنویسید

تنها دیدگاه‌های پارسی برای نمایش پذیرفته خواهند شد!

ماندگار وب - 1397
فروش - خرید هاست وردپرس فارسی