مخفی کردن نوار ابزار مدیریت وردپرس برای کاربران وارد شده

5/5 - (8 امتیاز)

آیا تا به‌حال به این فکر افتاده‎اید که نوار ابزار مدیریت وردپرس را از دیدِ کاربران وارد شده (لاگین شده) خود در وردپرس پنهان کنید؟ در این نوشته از وبلاگ هاستینگ ماندگار وب که برای کاربران عزیز، آماده کرده‌ایم به این موضوع می‌پردازیم.

مخفی کردن نوار ابزار مدیریت وردپرس

در نوشته پیش‌رو شما قادر خواهید بود که نوار ابزار وردپرس را از دید کاربران وردپرسی خود بر اساس نقش‌ها و طبقه‌بندی‌ها در سایت مخفی کنید. اول از همه شما می‌توانید نوار ابزار را در تمام صفحات وب‌سایت وردپرسی خود از دید همه کاربران با اضافه کردن کد زیر به فایل functions.php  قالب وردپرس خود پنهان کنید.
show_admin_bar( false );
در قسمت false به نوار ابزار وردپرس دستور می‌دهیم که غیرفعال و پنهان شود. هم‌چنین می‌توانید با جایگزین کردن true با false دوباره به حالت قبلی بازگردید و نوار ابزار وردپرس نمایان شود. کد مربوطه نوار ابزار را برای تمامی نقش‌ها شامل (کاربران، ویرایشگران، نویسندگان و…) پنهان می‌کند. اما حال می‌خواهید که نوار ابزار وردپرس فقط برای کاربران مخفی شود، پس بجای کد بالا باید کد زیر را به فایل functions.php خود اضافه کنید. (پیشنهاد می‌کنیم از فایل فانکشن پوسته وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید)
if ( ! current_user_can( 'remove_users' ) ) {
show_admin_bar( false );
}

برای تماشای دیگر نقش‌ها در وردپرس روی این لینک کلیک کنید.

در دستور بالا به وردپرس می‌گوییم که نوار ابزار وردپرس را فقط برای کاربران معمولی مخفی کن. به همین راحتی!

5/5 - (8 امتیاز)

کانال تلگرام ماندگار وب

 1. مرتضی

  با سلام

  سوال در مورد ساختار منوها در وردپرسک

  خوداسامی منوها( فهرست ها ) در زمان ایجاد در واقع یک برگه هم هستند. اگر این منو ها زیر منو داشته باشند در واقع هدف رفتن به اوون زیر منو هاست .ولی خود اسم منوی اصلی هم قابل کلیک است. چور کلیک آن را حذف کنیم؟

  1. امیر خلجی مهر

   با درود
   می‌توانید از گزینه پیوندهای دلخواه استفاده کنید و نشانی آن‌را # قرار دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

ماندگار وب - 1400